שילוב חלוקי נחל בגינה הפרטית שלכם

חלום הגינה המושלמת הוא חלום שמשותף לכל בעלי הבתים הפרטיים ודירות הגן, שמבקשים לטפח לעצמם גינה ירוקה ומטופחת, יפה ומושקעת במיוחד, כזו שאפשר יהיה ליהנות מכל רגע שמבלים במחיצתה. לצד ההשקעה הרבה בבחירת עצים, פרחים, שתילים ותבלינים, ועוד לפני שאתם מתלבטים איזה ריהוט גן לקנות, יש עוד פרט אחד שכדאי לשקול להוסיף לגינה שלכם: חלוקי נחל. הפופולאריות הרבה שלהם בשנים האחרונות ברורה לחלוטין, ובגינות רבות תמצאו שהם משמשים כחיפוי אידאלי, בעיקר משום שהן מסייעות לנו לשמור על טמפרטורה נמוכה יחסית, מה גם שהחלוקים עוזרים לנו למנוע מכל אותם עשבים שוטים ולא-מאוד-אטרקטיביים לצוץ.

שילוב חלוקי נחל בגינה הפרטית שלכם

תכנון נכון

אחד הצעדים הבסיסיים והחשובים ביותר בעיצוב הגינה שלכם הוא התכנון המוקדם, וללא ספק תוכלו להבטיח לעצמכם גינה הרבה יותר יפה ומטופחת אם תדעו בדיוק מה אתם צריכים ואיך היא תיראה בסוף התהליך. ליווי של גנן מקצועי, כמו דרור ישראל, הוא צעד שיכול לעזור לכם לעשות את זה בצורה טובה, אבל גם אם תרצו לעשות את זה לבד, זה בהחלט אפשרי, גם אם זה ייקח לכם קצת יותר זמן (ואולי גם קצת יותר כסף). אם כן, התחילו דווקא בשרטוט הגינה שלכם, רשמו את מידותיה וקבעו איזה שטח מיועד לגינון, כמה שטח תרצו לרצף בחלוקי נחל ואם אתם מתכננים לשלב גם פינת אירוח כדאי שתתכננו אותה מבעוד מועד, לפני שתשתלו עצים ופרחים על פני השטח כולו

פיזור חלוקי נחל

לאחר שתכננתם שילוב חלוקי נחל בגינה הפרטית שלכםאת השטח כולו, אתם יודעים למפות טוב יותר את השטח המיועד לחלוקי הנחל, ומכאן שאתם ערוכים ומוכנים לרכישת החלוקים עצמם. שימו לב כי קיימות טבלאות ברורות המגדירות מה היא הכמות המתאימה לצורך חיפוי שטחים בגדלים שונים, וכשתגיעו אל החנות המתמחה או אל המשתלה כדי להצטייד בחלוקי הנחל אפשר ורצוי להתייעץ גם עם גורמים מקצועיים במקום. הצוות המקצועי יוכל לעזור לכם בקביעת הכמות שעליכם לרכוש, ואף להנחות אתכם בקווים כלליים כיצד להשלים את הפעולה. בנוסף עליכם להצטייד ביריעות וביתדות כדי שתוכלו להכין את הקרקע היטב לקראת פיזור חלוקי הנחל.

הרגע שאחרי

רגע לאחר שהשלמתם את מלאכת הפיזור נותר לכם למעשה רק עוד דבר אחד לעשות. הכינו לעצמכם ספל קפה, צאו אל הגינה היפה והמפנקת שלכם ותיהנו מגן העדן הקטן והפרטי הזה כמה שרק אפשר.