עיצוב עצים לנופים מעוצבים

למרות העידן העירוני שהולך ונהיה גדול יותר משנה לשנה, יש חשיבות רבה לשילוב של צמחייה בכל מקום, החל מהבית ועד עסקים ומפעלים. שילוב של עצים וצמחייה יוצר את הנופים המעוצבים ביותר שיש.

השילוב הטבעי שמתאים לכל מקום

עיצוב עצים לנופים מעוצבים

עיצוב עצים וצמחייה מתאים לכל מקום, מהמתאר הביתי ועד המגזר העסקי. ניתן לראות כיצד בתים רבים, גם אלו שאין בהם גינות גדולות מאוד או מפעלים שלמעשה מהווים את שיא התעשייה שבה אין צורך וחשיבות לעיצוב, ניתן לראות כיצד שורת עצים או דשא הופכים הכול להרבה יותר נעים בעין. השילוב של העצים במתארים אלו משמעותי לא רק בגלל הצבע הירוק והשונה לנו מכל שאר החומרים שאינם טבעיים אלא בגלל פינה מאווררת וירוקה שמחויבת מן המציאות כאשר אנו משלבים צמחים שחייבים את אור השמש. יש הרבה עיצובים בשלל סגנונות שכדאי מאוד להכיר.

עיצוב עצים שמקפיץ את העין

  • העיצוב הכי פשוט שלמרות שנראה מסובך, אינו מסובך כמו שחושבים, היא גדר חיה. גדר או חומה לבית היא פתרון איכותי וחשוב כדי למנוע מקרי פריצה וגניבה וכמובן כדי לתחום את הבית בצורה הברורה ביותר. למרות שיש גדרות מפלסטיק, חומות מאבן וגדרות ברזל, אין ספק שגדר חיה, כזו שמורכבת משיח צפוף, היא היפה ביותר. היא מתאימה לכל בית בכל צבע, גם בית יוקרתי שעשוי כולו מאבן לצד בתים מעוצבים שעשויים מחיפויי זכוכית או עץ. אמנם היא דורשת גיזום וטיפוח אך אלו מתבצעים מספר פעמים בשנה ושווים את התוצאה.
  • עצי נוי יכולים לשמש אתכם לא רק לעיצוב עצים מרשים ממש בחצר הביתית אלא גם כתחביב שיצריך מכם השקיה וטיפוח. אין ספק שגידול שתיל שהופך בסוף לעץ קטן בגובה של כמה מטרים הוא תהליך שנותן סיפוק אדיר ומעבר לכך, תוכלו ליהנות מהפירות שגידלתם בעצמכם. עצי נוי ניתן לבחור בשלל סגנונות שיתאימו למה שאתם רוצים, בגדלים שונים ובהסתעפות ענפים שונה.
  • גינה מעוצבת יכולה להיות מורכבת מכמה אלמנטים של צמחייה כאשר יחד ההרמוניה שתתקבל יכולה להיות מדהימה ולהגדיל משמעותית את ערך הבית כולו. עיצוב עצים דורש היכרות עם האפשרויות הרבות שעומדות לפניכם ולכן כדאי להתייעץ עם מעצב שמגיע מהתחום ובקיא בעולם הצומח. חשוב לזכור שיש גם מוצרים נוספים שמתאימים לעיצוב זה כמו למשל בריכות נוי, שילוב אבנים מעוצבות כמו חלוקי נחל ועוד.

מה התחזוקה שתידרש מאיתנו?

העיצוב הנהדר של הצמחייה והעצים בגינה הפרטית שלכם יכול להפוך את הבית שלכם למרשים ביופיו אך הוא דורש מכם תחזוקה, אם אתם רוצים שכך העיצוב יישאר גם בהמשך. התחזוקה לא חייבת להיות יקרה מאוד ולעתים מסתכמת בכמה אלפים בשנה, תלוי כמה ממנה תבצעו בעצמכם. עיצוב עצים ומחייה דורש השקיה מועטה כל יום, גיזום לפחות פעם בכמה שבועות וכמובן דישון מתאים כאשר את כל הידע ניתן לקבל בעצמכם או לשכור שירותי גינון חיצוניים.