כיצד נבחר ריהוט גן לגינה

 

הגינה שלכם יכולה להיות גינה מושלמת אם רק תדעו איך לעצב אותה נכון. הגינה היא נכס לשנים רבות וריהוט גן יהפוך אותה גם לנוחה ושימושית. למרות שרהיטים כאלו יש בשפע, מלאכת הבחירה שלכם צריכה להיות שקולה ומחושבת מכל הפרמטרים, החל מתקציב ועד לעיצוב ולעמידות.

הבחירה לא פשוטה כמו שהיא נראית

אין ספק שריהוט גן הוא אחד הדברים שמקפיצים את איכות החיים שלכם. כולנו מכירים את הגינות הללו שלא כיף להיות בהן, כי בסופו של דבר לא משנה עד כמה נעים בחוץ ועד כמה הדשא ירקרק, לא נעים לשבת על כיסא לבן מפלסטיק שאין בו שום דבר מרגש. גם שולחנות מפלסטיק או שולחנות עץ שלא מותאמים לעמידה בחוץ, גם אם יהיו יפים ומעוצבים, זה רק עניין של זמן עד שהשמש תהרוס אותם. יש הרבה אלמנטים שצריך להתחשב בהם כשרוכשים רהיטים לגן כדי שהקנייה תהיה משתלמת וכדאית.

ריהוט מסלע

כיצד נבחר ריהוט גן לגינה?

  • הדבר החשוב ביותר הוא שהרהיטים יהיו עמידים. אם תבחרו ריהוט גן זול יש סיכוי שאחרי כמה שנים תצטרכו להחליף אותו. ריהוט שמשולבת בו מתכת יכול להיפגע מקורוזיה בגלל הלחות הגבוהה ששוררת בישראל בעיקר בימי הקיץ, השמש יכולה לגרום לצבע לדהות וכמובן שהגשם יכול להזיק לו, אפילו בטפטוף קל עוד לפני שהספקתם לכסות אותו. מוטב לבחור ריהוט איכותי ועמיד גם אם הוא יקר יותר כיוון שלטווח הארוך הוא יהיה משתלם יותר.
  • הריהוט חייב להתאים לנוחות שלכם. עוד לפני שתבחרו לפי העיצוב, אם לא יהיה לכם נוח לשבת על הכיסא או על הכורסא שאתם מייעדים לגינה שלכם, למה אתם קונים אותה? אתם אמורים לשבת בגינה בנינוחות ואם תבחרו עם העין בלבד אתם תבינו תוך כמה ימים שלא ביצעתם את הבחירה הנכונה. אל תתפשרו עד שתמצאו את הריהוט המושלם בעיקר מהבחינה הזו.
  • העיצוב הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר ולמעשה הוא זה שמאפשר לנו לבחון את שאר הפרמטרים, העמידות והנוחות. אם הרהיטים לא יהיו יפים בעיננו לא נבחן אותם בכלל וגם לא נתעניין כמה הם עולים. הרהיטים צריכים להתאים זה לזה וגם אם בחרתם סט מסוים שכולל שולחנות וכיסאות ממקום אחד, בטוח תמצאו כורסה או נדנדה לגינה שתתאים לסגנון ולצבע שלהם. כדאי להמשיך עם אותו קו עיצוב ולא לסטות ממנו בחדות, כמו למשל בחירת רהיט כהה לעומת ריהוט בהיר, רהיט מפלסטיק כשכל שאר הרהיטים עשויים מעץ וכולה.

האם ניתן לרכוש ריהוט גן יד שניה?

ריהוט גן כולל הרבה אפשרויות שלא כולן חייבות להיות אצלכם בגינה, בעיקר אם מדובר על גינה קטנה. עם זאת, חשוב להכיר את כל הרהיטים האפשריים וכך תבחרו היטב, מכיסא קטן עד גדול, נדנדה לשלוש או לאחד וכולה. אם ענייני התקציב מגבילים אתכם אפילו אחרי סקר שוק מעמיק, תוכלו לרכוש ריהוט יד שניה. גם אם הם יצטרכו לעבור חידוש אצל מחדשי רהיטים מקצועיים, העלות הכללית תהיה זולה משמעותית ולא תיארך זמן רב. ניתן לחדש את הצבע, השלדה והריפוד כך שייראו ממש כמו חדשים.