איך תשדרגו את חצר הגינה שלכם עם פרקט עץ?

ריצוף עץ יכול לשדרג את הגינה שלכם כי יש לו מראה מרשים, הוא עמיד בפני שחיקה והוא כמובן חוסך באנרגיה הנדרשת לטובת השקיה וטיפול שוטף. בנוסף, היום אתם יכולים לבחור את הריצוף שמתאים לכם מבין מגוון רחב של אפשרויות ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות

בעלי בתים פרטיים עם גינה צריכים לדעת כיצד לרצף אותה. הריצוף קובע את האופי של הגינה ואת תדירות השימוש. ריצוף נוח, נגיש ועמיד יאפשר שימוש בגינה לצרכי אירוח והוא יבטיח זמן איכות משותף עם החברים ובני המשפחה. לעומת זאת, ריצוף לא אסתטי עלול לפגוע בערך הנכס וגם למנוע את ניצול היתרונות של הגינה.

איך תשדרגו את חצר הגינה שלכם
מתחם מכירות ענק כפר הסלעים – ביל"ו סנטר

הדרך לשדרג את חצר הגינה היא באמצעות ריצוף עץ. כדאי לעשות זאת עם פרקטים וכך לרכז מגוון רחב של יתרונות תחת קורת גג אחת:

א. אסתטיקה מרשימה – המראה האסתטי הוא היתרון העיקרי של ריצוף עץ מחוץ לבית. הריצוף מעניק לחצר מראה כפרי, סולידי, שקט ונינוח והוא עולה בקנה אחד עם גינות בכל הגדלים. בעזרת הריצוף ניתן ליהנות מהטבע גם בלי לצאת משטח הבית וללא צורך בעבודה קשה.

ב. עמידות בפני שחיקהפרקט עץ ייעודי לגינה עמיד בפני שחיקה והוא לא סובל מבלאי גם לאחר חשיפה ממושכת לשמש. העמידות באה לידי ביטוי לכל אורך השנה, לרבות תקופת החורף או בעקבות ימי גשם רצופים. בנוסף, העמידות גם הופכת את הריצוף עם עץ טבעי או סינתטי להשקעה משתלמת לטווח ארוך.

ג. חיסכון באנרגיה – היום אתם יכולים לשדרג את חצר הגינה שלכם ובמקביל גם לחסוך באנרגיה. במקום לשתול דשא ולשלם מאות שקלים בחודש על תוספת לחשבון המים, אפשר פשוט לשאת בהוצאה חד פעמית ולחסוך הרבה מאוד כסף על השקיה וטיפול שוטף. החיסכון קריטי לבעלי בתים פרטיים והוא רלוונטי גם בגינות של בניינים משותפים.

איך בוחרים את הריצוף המתאים?

המגוון הקיים של אפשרויות הריצוף עומד לרשותכם בכל רגע נתון. תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות ולשמוע על מאפייני העץ השונים. כך למשל תגלו שלפרקט עץ אורן יש יתרון גדול כי הוא חזק וגמיש, בעוד האיפאה הוא עץ קשה בעל עמידות גבוהה ומחיר בהתאם. לעומת זאת, עץ אירוקו אידיאלי לחצר כי הוא עמיד בפני מזג אוויר, שחיקה ומזיקים, אך עץ קומרו ידגיש את המראה היוקרתי ויידע להתמודד באופן טבעי עם פטריות.

חלק מהעצים שמיועדים לעיצוב הגינה והחצר שלכם הם בעלי מאפיינים טרופיים, בעוד חלק אחר מבוסס על עצים מקומיים. בסופו של דבר, המטרה שלכם צריכה להיות בחירת ריצוף שישלב בין אסתטיקה, עמידות וחיסכון. זו הדרך הנכונה לרצף את החצר והשיטה האידיאלית ליהנות מכל העולמות.